Владика співслужив за літургією в день шанування ікони Божої Матері "Призри на смирення" (Київ, Свято-Введенський монастир)

29 вересня 2016 року, в день шанування ікони Пресвятої Богородиці "Призри на смирення", вікарій Київської Митрополії архієпископ Макарівський Іларій, керуючий Макарівським вікаріатством, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія співслужив за Божественною літургію, яку в Свято-Введенському монастирі м. Києва очолив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Також Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Білогородський Миколай, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Балтський і Ананьєвський Олексій, архієпископ Ровенківський і Свердловський Пантелеімон, архієпископ Гурій (Кузьменко), єпископ Діонісій (Костянтинов), єпископ Єдинецький і Бричанський Никодим, єпископ Ірпінський Климент, намісник обителі єпископ Фастівський Даміан, єпископ Васильківський Миколай, єпископ Золотоношський Іоанн, намісник Межирицького Свято-Троїцького монастиря архімандрит Феодор (Мельничук) (с. Межирич Острожського району Ровенківської області), скитоначальник Свято-Введенської обителі архімандрит Вассіан (Кучерук), благочинний Володарського округа протоієрей Миколай Сичевський (Білоцерківська єпархія), братія та гості монастиря в священному сані.

Після Євангельського читання владика Павел звернувся до присутніх з архіпастирським словом, у якому, крім іншого, розповів історію ікони Божої Матері "Призри на смирення".

Під час Божественної літургії було вознесено сугубу молитву за мир в Україні. Служба Божа завершилася читанням канону Пресвятій Богородиці зі співом "Царице моя Преблагая".

***

Ікона "Призри на смирення" (ХІХ ст.), яка прославилася в Свято-Введенській обителі м. Києва дивом - нерукотворним відображенням ікони на склі кіота, була принесена в дар Введенському храму восени 1992 року схімонахинею Феодорою. Тоді в обителі лише починалося монашеське життя. Для ікони був виготовлений спеціальний кіот, а саму її було розміщено ліворуч від іконостасу.

У 1993 році скло кіоту вирішили почистити, оскільки здавалося, що скло помутнішало. Але коли кіот відкрили, виявилося, що на склі, яке не торкалося самої ікони, відобразився образ Пресвятої Богородиці з Богонемовлям. З благословення священноначалія науковцями було проведно кілька досліджень, які підтвердили нерукотворність зображення.

У 1995 році Священним Синодом Української Православної Церкви ікону "Призри на смирення", що знаходиться в Свято-Введенському монастирі, було визнано чудотворною. Скло з відображенням лику Богоматері також зберігається в монастирі і знаходиться поруч із іконою для шанування віруючими.

Дізнатися більше про подію, переглянути усі фото та відео зі служби Ви можете на сайті Свято-Введенського монастиря та Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.