Речник вікаріатства взяв участь у щорічній конференції "Амвросіанські читання" (Мілан, Італія)

10 вересня 2017 року в м. Мілан (Італія) проходила Х ювілейна міжнародна науково-богословська конференція "Амвросіанські читання", яка цьогоріч проводилася за темою "Діяння Помісного Собору Руської Православної Церкви 1917-18 рр. і початок гонінь на Церкву". Організаторами заходу виступили парафія святителя Амвросія Медіоланського м. Мілан, академія "Амброзіана", італо-українська асоціація "Евлогія".

Захід відбувся в приміщенні Амброзіанської бібліотеки одного з найстаріших наукових закладів світу.

Перед початком роботи форуму привітальне слово Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія до його учасників виголосив митрополит Полтавський і Миргородський Филип, Голова Синодальної комісії релігійної освіти, катехізації і місіонерства Української Православної Церкви. З привітальним словом від київських духовних шкіл до присутніх звернувся викладач КДАіС Олег Надь.

Про історичні факти під час проведення Собору та післясоборного періоду розповів директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні Сергій Шумило. У черговому науково-богословському форумі взяли участь православні священнослужителі, богослови та науковці з Італії, Португалії, Іспанії, Швейцарії, Латвії, України, Грузії та інших країн.

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія та Високопреосвященнішого архієпископа Макарівського Іларія у науковому форумі взяв участь речник Макарівського вікаріатства, благочинний Бишівського благочиння архімандрит Філарет (Єгоров). Він представив на розгляд поважного товариства доповідь, присвячену Почесному голові зазначеного Собору, священномученику митрополиту Київському та Галицькому Володимиру (Богоявленському).

Наприкінці доповіді отець Філарет повідомив про міжнародну науково-богословську конференцію, присвячену 100-літтю з дня мученицької загибелі цього святого, яку в лютому 2018 року буде проведено Українською Православною Церквою.

У перервах між слуханнями представник Макарівського вікаріатства мав тепле спілкування з науковцями та фахівцями з різних країн світу. Крім іншого отець Філарет розповідав про соціальну роботу в вікаріатстві, а також про співпрацю українських та італійських парафій, волонтерів та установ, завдяки якій вже не вперше до Італії та інших країн Європи на відпочинок і реабілітацію змогли потрапити діти з найбільш уразливих верств населення - з сімей загиблих і поранених українських військовослужбовців, з родин вимушених переселенців, багатодітних і малозабезпечених родин.

Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланням.