Поїздка на свято ікони Божої Матері "Августовська" (Великий Карашин, Рожів, Бишівське)

14 вересня 2014 року, в неділю, в день церковного новоліття та вшанування ікони Божої Матері "Августовська", парафіяни Свято-Троїцького храму с. Великий Карашин Бишівського благочиння на чолі з настоятелем священноіноком Іоакимом (Тищуком) взяли участь у службі на парафії Успіння Пресвятої Богородиці с. Рожів (Бишівське благочиння), де зберігається місцево пошанований список "Августовської" ікони Божої Матері.

Божественну літургію в цей день очолив бишівський благочинний архімандрит Філарет (Єгоров). Йому, крім отця Іоакима, також співслужили настоятель храму протоієрей Віктор Мозговий, священнослужителі Бишівського благочиння, а також гість з Італії - настоятель православної парафії м. Варезе на честь святого князя Олександра Невського ієрей Володимир Хоменко.

За богослужінням також молився голова Рожівської сільської ради Микола Чапік.

Наприкінці служби отець благочинний виголосив проповідь, у якій зазначив, що в день церковного новоліття ми підводимо підсумки і з надією дивимось у майбутнє. Ситуація навколо може бути складна, але нам не слід впадати у відчай. Ми повинні змінюватися, ставати кращими, тобто жити життям Царства Небесного.

З теплими привітальними словами до парафіян звернулися і священики.

Після служби усіх було запрошено на трапезу. За гостинним частуванням, яке розділили отець благочинний, священнослужителі, сільський голова, парафіяни та гості парафії, відбулося подальше тепле спілкування.

Довідка.

На Августовській іконі Матір Божа зображена такою, як Вона з’явилася руським воїнам перед черговим наступом під час Першої Світової війни, в 1914 році. За розповіддю очевидців, перед боєм, вночі, біля 11 години ночі, солдати побачили на небі Пречисту Діву, Яка однією рукою тримала Господа Іісуса Христа, а іншою показувала на захід. Всі хто це бачив – і солдати, й офіцери – впали на коліна і почали молитися. Це чудесне видіння довго ясніло перед військом, потім змінилося у хрест і потім щезло. Наступного дня, біля Августова, повітового міста Сувальської губернії Польського Царства, наші воїни здобули блискучу перемогу.


Місцево пошанований образ ікони Божої Матері "Августовська" в с. Рожів

Згадка про це чудо надихнула й підтримала людей під час війни; отримали широке розповсюдження, в тому числі серед солдатів та офіцерів, зображення цієї події: на листівках, плакатах, великодніх яйцях тощо. Розглянувши питання всенародного шанування Синод постановив рішення:

«Святіший Синод, воздавши хвалу та благодаріння Господу Богу, Який, за молитвами Пречистої Своєї Матері, дивно опікується всіма, хто звертається до Нього з ревною та щирою молитвою, визнає за необхідне зберегти зазначену подію явління Божої Матері в пам’яті наступних поколінь руського народу і тому визначає: благословити шанування в храмах Божих та домівках віруючих ікон, які зображують зазначене явління Божої Матері руським воїнам...»

До речі, цього дня виповнюється 100 років з дня чуда, що вшановується.

Августовський образ Пресвятої Богородиці, який знаходиться на парафії с. Рожів, дуже давній. В період радянської влади, коли скрізь знущалися над святинями, цю ікону рубали гвинтівкою. На лику Пречистої – подряпини від штика. Але благочестивим мешканцям вдалося сховати образ, і багато років він зберігався на горищі однієї жительки Рожева. Коли в селі відкрили храм, вона віддала ікону до церкви, де тепер кожен може вклонитися та помолитися перед цією святинею.