АНОНС: Захистити громаду в день Вознесіння Господнього (Фастів)

Дорогі брати та сестри,

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

 

Допоможіть відстояти церкву, не дати захопити храм!

 

У ці важкі часи, коли на теренах нашої Батьківщини точиться війна, всередині країни є люди, які відкривають "другий фронт", які розколюють суспільство, які замість єдності пропагують і втілюють ворожнечу.

Українська Православна Церква засуджує війну. Священики Української Православної Церкви моляться за наших захисників, українських військовослужбовців, збирають і передають допомогу як для потреб ЗСУ, так і нашим співвітчизникам, які постраждали від російської збройної агресії, до речі - з початку нападу на нашу державу, з 2014 року.

Віряни, чада Української Православної Церкви відбивають атаки ворога в складі Збройних Сил України і в лавах тероборони, збирають "гуманітарку" як для потреб мешканців наших сіл, що постраждали під час перебування в нашому районі окупантів, так і для наших українських воїнів. І віряни УПЦ також купують і передають військову амуніцію нашим, українським воякам.

Але чомусь знаходяться люди, які вважають сьогодні за найпотрібніше та найтерміновіше знайти ворогів у себе вдома. Звинувачують священнослужителів Української Православної Церкви, тих самих, що як допомагали всі ці роки нашій армії, так і продовжують допомагати. Тих самих, що всі ці роки молилися та продовжують молитися за наших воїнів, за наших громадян, які дають відсіч російській агресії. Звинувачують у чому?

У відсутності патріотизму.

 

А хто тоді патріот? Той, хто в воєнний час захоплює храми?

 

Брати та сестри! Священнослужителі та віряни Української Православної Церкви! А також усі, для кого поняття "законність" і "правова держава" не втратили своє значення!

Просимо Вас зібратися в світле свято Вознесіння Христового, 2 червня, о 06.00 ранку, в Фастові біля храму Покрова Пресвятої Богородиці, що на Заріччі, щоб не допустити силового протизаконного захоплення парафії.

Храм хочуть захопити всупереч волі парафіян, які моляться в цьому храмі протягом багатьох років, всупереч волі парафіян, які уже багато років складають місцеву православну громаду та за законами України є єдиними, хто може приймати рішення про зміну чи не зміну підлеглості.

Нехай Господь Всемилостивий зглянеться на нашу багатостраждальну державу та її боголюбивий народ, хай дарує всім нам мир і Своє благословіння!

 

ВИТРИМКИ З ЗАКОНІВ УКРАЇНИ

 

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

Стаття 35. Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу... безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.

Здійснення цього права може бути обмежене законом ... .

 

ЗАКОН ПРО СВОБОДУ СОВІСТІ ТА РЕЛІГІЙНІ ОРГАНІЗАЦІЇ

Стаття 3. Право на свободу совісті

Кожному громадянину в Україні гарантується право на свободу совісті. Це право включає свободу ... відправляти релігійні культи, відкрито виражати і вільно поширювати свої релігійні або атеїстичні переконання.

... Не допускається будь-яке примушування при визначенні громадянином свого ставлення до релігії, до сповідання або відмови від сповідання релігії, до участі або неучасті в богослужіннях ... .

 

Стаття 4. Рівноправність громадян незалежно від їх ставлення до релігії

Громадяни України є рівними перед законом і мають рівні права в усіх галузях економічного, політичного, соціального і культурного життя незалежно від їх ставлення до релігії. ...

Будь-яке пряме чи непряме обмеження прав ... громадян залежно від їх ставлення до релігії, так само як і розпалювання пов'язаних з цим ворожнечі й ненависті чи ображання почуттів громадян, тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом.

...

 

Стаття 5. Відокремлення церкви (релігійних організацій) від держави

..

Усі релігії, віросповідання та релігійні організації є рівними перед законом. Встановлення будь-яких переваг або обмежень однієї релігії, віросповідання чи релігійної організації щодо інших не допускається.

..

Релігійна організація не повинна втручатися у діяльність інших релігійних організацій, в будь-якій формі проповідувати ворожнечу, нетерпимість до невіруючих і віруючих інших віросповідань.

Релігійна організація зобов'язана додержувати вимог чинного законодавства і правопорядку.

 

 

Стаття 17. Користування майном, яке є власністю держави, громадських організацій або громадян

..

Самовільне захоплення культових будівель чи привласнення культового майна не допускається. ...

 

НАША КРАЇНА Є ПРАВОВОЮ ДЕРЖАВОЮ. ЧИ НЕ ТАК?