Архієрейська служба в с. Плахтянка (Макарівське благочиння)

08 серпня 2017 року, в вівторок 10-го тижня після П'ятдесятниці, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія, вікарії Київської Митрополії - Керуючий Макарівським вікаріатством архієпископ Макарівський Іларій і єпископ Фастівський Даміан, священноігумен Свято-Введенської обителі м. Києва, - звершили Божественну літургію в храмі архістратига Божого Михаїла с. Плахтянка Макарівського району.

Архієреям співслужили благочинний Бишівського благочиння архімандрит Філарет (Єгоров), благочинний Тетіївського благочиння Білоцерківської єпархії протоієрей Василь Волянюк, настоятель храму протоієрей Іоанн Нємєш, духовенство Київської та Білоцерківської єпархії, а також Свято-Введенської обителі м. Києва.

За богослужінням серед численних парафіян молився заступник голови Макарівської районної державної адміністрації Іван Рознай.

Саме цього дня на парафії відзначається свято на честь місцево пошанованого образу Пресвятої Богородиці "Скоропослушниця материнських сліз".

Після Євангельського читання владика Іларій виголосив проповідь, у якій підкреслив значення шанування цього образу на Макарівщині. Також Його Високопреосвященство підкреслив, що назва ікони "Скоропослушниця" пов'язана з рисою Пречистої Божої Матері чути наші молитви, виконувати наші благочестиві прохання, а також нагадує нам про те, що ми повинні виконувати свій послух Господу Богу, Святій Церкві та тому благочестивому, до чого ми покликані.

Після сугубої єктенії священнослужителі вознесли молитви за мир в Україні. На завершення Божественної літургії перед місцево пошанованим образом було звершено Канон до Пресвятої Богородиці з піднесенням молитви до нашої Небесної Заступниці.

Архієпископ Іларій привітав усіх з особливим святом, подякував єпископу Даміану за молитовну та всебічну підримку як парафії с. Плахтянка, так і інших парафій Макарівського вікаріатства. Також Його Високопреосвященство передав усім присутнім благословення та привітання Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

Настоятель храму щиросердно подякував архієреям за звершену літургію та привітання від Предстоятеля Української Православної Церкви.

До всіх присутніх також звернулася представник ктиторів парафії Катерина Лісовенко, яка подякувала всім за святі молитви, зазначивши важливість шанування на парафії ікони Пресвятої Богородиці. Меценатами храму для всіх було підготовлено подарунки - книги з колядками та духовними народними кантами.

Фотографії події Ви можете переглянути нижче або за посиланням.