Королівка, парафія Казанської ікони Божої Матері

Фото храму

Храм Казанської ікони Божої Матері, с. Королівка, Макарівський район, Київська область, Україна

Настоятель

Священик Володимир Тимошенко (переглянути детальну інформацію про настоятеля)

Престольне свято

4 листопада (за новим стилем)

Святині

 

Розклад служб

 

Адреса

Свято-Казанський храм, вул. Леніна, 112-А, с. Королівка, Макарівський район, Київська обл., 08012

Загальна інформація про храм

Типовий храм, вміщує близько 50 осіб.

До радянських часів Королівка не мала свого священика і була приписана до сусідньої парафії с. Липівка. У 1891 році в селі було споруджено храм на честь Святителя Миколая.

З книги "Історія шкільництва в містах і селах Київщини ХІХ-початку ХХ століття", автор - Володимир Перерва, 2008. - села Липівка, Королівка, стор. 322:

"Осередком духовного та культурного життя с. Липівки та оточуючих населених пунктів - Королівки, Єзерщини - довгий час був православний Покровський храм, що знаходився в Липівці. Засновником церковно-приходської школи був молодий енергійний настоятель Покровської парафії священик о. Савва Лукич Мізерницький.

У 80-х роках був священик о. Василій Григорович Абрамович. Він мав восьмеро нащадків, проте цим його педагогічний досвід не обмежувався. Священик після закінчення семінарії кілька років працював сільським вчителем на Київщині. Здобуті навики пастир не без успіху реалізував в Липівській школі. Більше того, за його настоятельства стала розвиватися ще й школа у приселку Королівці, котрий вважався приписним до липівської парафії. У 1882 році за успішну пастирську та освітню діяльність у ввіреній йому парафії священик і шкільний наставник сіл Липівка і Королівка був нагороджений скуфією.

У 1888 році наставником Липівського приходу став о. Терентій Феодосійович Жуковський. Він до прийняття сану працював шкільним вчителем, зокрема, в тій же таки Королівці. Отець Терентій був настоятелем місцевого храму й директором школи до радянських часів - щонайменше три десятиліття. Королівську школу згадують документи, починаючи з 1885 року, - власне, після видання відповідного "Положення" 1884 р. по всій Київщині стали з'являтися школи і в селах, де не було окремої парафії (хоча варто зауважити, що в 1891 році в даному приселку Королівці було споруджено окремий храм св. Миколая, при якому в подальшому і діяла Королівська школа грамоти - нижчий тип церковнопарафіяльної школи).

Оскільки завідував школою приселку Королівки липівський священик о. Василій Абрамович, то для кращого забезпечення навчально-виховного процесу місцевими мирянами було найнято першого в селі світського вчителя - відставного офіцера Івана Левченка. Миряни збирали на утримання школи по 45 крб щороку, а станом на 1885 рік в ній навчалось 45 хлопчиків та 5 дівчаток."